NRS Little Britches Rodeos - 2019 Results

5-05-2019-LBRA1625-L
LBRA 5-03-2019 rodeo0890-L

Senior Girls

All Around Champion - Josie Larson

All Around Res Champion – Maycee Doss

All Around 3rd – Lacey Busch

All Around 4th – Cierra Faulkenberry

All Around 5th – Emily Byler

Breakaway Roping Champion – Lacey Busch

Breakaway Roping Res Champion – Cierra Faulkenberry

Breakaway Roping 3rd – Maycee Doss

Goat Tying Champion – Lacey Busch

Goat Tying Reserve -Josie Larson

Barrel Racing Champion – Josie Larson

Barrel Racing Res Champion – Maycee Doss

Barrel Racing 3rd – Emily Byler

Barrel Racing 4th – Lacey Busch

Pole Bending Champion – Lacey Busch

Pole Bending Res Champion – Josie Larson

Pole Bending 3rd – Maycee Doss

Pole Bending 4th – Emily Byler

Trail Course Champion – Maycee Doss

Trail Course Res Champion – Josie Larson

Trail Course 3rd – Cierra Faulkenberry

SR Ribbon Roping Champions – Cierra Faulkenberry & Maycee Doss

Little Wranglers Results

All Around Champion –Trent Boegner

All Around Res Champion – Carly Grady

All Around 3rd – Lindsay Busch

All Around 4th – Kodi Belle Herron

All Around 5th – Tanner Richards

All Around 6th – Jaci Jo Lucy

Goat Untying Champion – Trent Boegner

Goat Untying Res Champion – Carly Grady

Goat Untying 3rd – Lindsay Busch

Goat Untying 4th – Kodi Belle Herron

Goat Untying 5th – Tanner Richards

Goat Untying 6th – Jaci Jo Lucy

Goat Untying 7th – Gracey Abernathy

Flag Racing Champion – Trent Boegner

Flag Racing Res Champion – Lindsay Busch

Flag Racing 3rd – Tanner Richards

Barrel Racing Champion – Carly Grady

Barrel Racing Res Champion – Trent Boegner

Barrel Racing 3rd – Lindsay Busch

Barrel Racing 4th – Kodi Belle Herron

Barrel Racing 5th – Tanner Richards

Barrel Racing 6th – Jaci Jo Lucy

Barrel Racing 7th – Gracey Abernathy

Pole Bending Champion – Trent Boegner

Pole Bending Res Champion – Kodi Belle Herron

Pole Bending 3rd – Carly Grady

Pole Bending 4th – Lindsay Busch

Pole Bending 5th – Tanner Richards

Pole Bending 6th- Jaci Jo Lucy

Pole Bending 7th – Gracey Abernathy

Junior Girls

All Around Champion – Micah Wallace

All Around Res Champion – Jada Trosper

All Around 3rd – Tana Trosper

All Around 4th – Rylee Mosley

All Around 5th – Terryn Harvey

All Around 6th – Shaelynn Hazaleus

All Around 7th – Shaye Abernathy

Breakaway Roping Champion – Terryn Harvey

Goat Tying Champion – Rylee Mosley

Goat Tying Reserve -Micah Wallace

Goat Tying 3rd – Shaelynn Hazaleus

Goat Tying 4th – Terryn Harvey

Goat Tying 5th – Tana Trosper

Barrel Racing Champion – Tana Tropser

Barrel Racing Res Champion – Jada Trosper

Barrel Racing 3rd – Micah Wallace

Barrel Racing 4th – Terryn Harvey

Barrel Racing 5th – Shaye Abernathy

Pole Bending Champion – Tana Trosper

Pole Bending Res Champion – Jada Trosper

Pole Bending 3rd – Micah Wallace

Pole Bending 4th – Shaye Abernathy

Pole Bending 5th – Rylee Mosley

Pole Bending 6th – Terryn Harvey

Trail Course Champion – Micah Wallace

Trail Course Res Champion – Tana Trosper

Trail Course 3rd – Rylee MOsley

Comments are closed.

X